Gymnastika

Soubor tělesných cvičení, jehož cílem je všestranný rozvoj lidského těla a udržení zdatnosti a celkové dobré výkonnosti.

Něco málo o nás

Náš oddíl vznikl v roce 1993 nejprve jako součást v cvičení všestrannosti žákyň. Od roku 1996 je zaregistrován ČOS jako sportovní oddíl. Sportovní gymnastika je sport, který všestranně rozvíjí pohybové schopnosti cvičenců jako je síla, rychlost, obratnost, rovnováha, koordinace a rozsah pohybu.

Ženy ve sportovní gymnastice soutěží v přeskoku, bradlech o nestejné výši žerdí, kladině a prostných. V našich podmínkách ovšem místo bradel využíváme hrazdu. Muži soutěří v prostných, přeskoku, kruzích, bradlech, koni našíř a hrazdě.

Náplň cvičení je zaměřena na rozvoj pohybových schopností a dovedností potřebných ke zvládnutí základních gymnastických prvků a sestav, dále posilování a následné protahování, zvyšování pohyblivosti horních a dolních končetin. Všechna tato cvičení formují postavu a dávají základní pohybovou vybavenost pro jiné sporty.

Pro každého něco

V součastné době působí v našem oddíle 3 kvalifikované trenérky a několik pomocníků.
Náš oddíl je rozdělen do tří základních skupin.

Přípravka

Přípravka trénuje jednou týdně a přijímá nové děti ve věku od 5 do 7 let. Tréninky jsou zaměřeny na rozvíjení pohybových schopností a dovedností, z velké části formou hry, a na zvládnutí základních gymnastických dovedností. Do tréninku je zařazeno jak cvičení na nářadí, tak cvičení s gymnastickým náčiním. Z přípravky se poté děti rozdělují buď na gymnastky závodní, nebo rekreační.

Rekreační gymnastika

Rekreační gymnastika trénuje jednou týdně a během tréninků děti pokračují v rozvíjení svých dovedností. Dvakrát do roka se také pořádají interní závody, aby děti mohly ukázat co se za předchozího půl roku naučili.

Závodní družstvo

Závodní družstvo se v průběhu roku účastní různých gymnastických závodů pod záštitou ČOS a ČASPV.

Rovněž se účastníme také župních přeborů ve sportovní všestrannosti a ti nejlepší z nás poté reprezentují náš oddíl na republikovém finále.

Informace pro nováčky

Do oddílu se mohou hlásit pohybově nadaná děvčata ve věku od 5-7 let, která mají chuť se hýbat a učit nové prvky. Doporučujeme hlásit děti hned v září, kapacity se rychle plní.

Kdy můžete přijít?

Své dítě můžete přivést po telefonické domluvě do sokolovny během tréninku a podívat se jak to u nás funguje.

Co si vzít s sebou?

Přiléhavé oblečení, cvičky a vlasy stažené gumičkou.

Kolik to stojí?

Gymnastika stojí ročně 1.000,- Kč pro děti, kteří chodí na trénink jednou týdně, nebo nejsou součástí závodního družstva.

Děti, které trénují 2x týdně a jsou součástí závodního družstva platí 1.500,- Kč na rok.

Jak fungují tréninky

Na trénink je potřeba přijít alespoň 10 minut před začátkem.

V gymnastickém trikotu a kraťasech nebo legínách, či jiném přiléhavém oblečení, které nikde neplandá!

Na trénink zásadně učesaná!
Děvčata s rozpuštěnými vlasy prosedí trénink v šatně

Bez řetízků, náramků, visacích náušnic a podobně.
Především však s pitím a dobrou náladou!

Kontakt

Chcete získat podrobnější informace? Napište nám a my vám rádi všechny vaše dotazy zodpovíme.

Jana Cyrany

Rekreační gymnastika, chlapci