Nultý ročník historicky prvního závodu gymnastiky novodobého Sokola. Poslední únorovou sobotu ožila benátecká NIBE aréna životem gymnastek. Letos na tuto sobotu připadlo datum 29. února 2020. Poprvé v historii se tak v Benátkách nad Jizerou konal závod ve sportovní gymnastice, který nesl pořadové číslo 0. Závodilo se v gymnastickém trojboji – na přeskoku, kladině a na prostných. V závodě startovalo přes 60 závodnic z pěti oddílů. Mohli jsme vidět gymnastky z Mladé Boleslavi, Bělé pod Bezdězem, Týnce nad Sázavou, Slaného a samozřejmě domácí závodnice ze Sokola Benátky nad Jizerou. Diváci se mohli kochat rozmanitou škálou výkonů napříč všemi věkovými kategoriemi – od nejmladších (pětiletých) roztomilých gymnastek až po dospělé ostřílené závodnice. Celý závod probíhal nejen jako soutěž jednotlivců, ale také jako závod družstev. V každé kategorii si maximálně čtyřčlenná družstva připisovala vždy 3 nejlepší známky na každém nářadí.

A jak celý závod dopadl? V kategorii nejmladších dětí (děti narozené v roce 2014 – 2013) zvítězilo družstvo Týnce nad Sázavou před družstvem z Bělé pod Bezdězem. V kategorii Mladších žákyň I (2012 – 2011) si nejlépe vedla domácí děvčata a zvítězila tak před gymnastkami z Bělé pod Bezdězem na místě druhém a Týnce nad Sázavou na místě třetím. V kategorii Mladších žákyň II (2010 – 2009) si pro zlaté medaile vystoupali gymnastky z Týnce nad Sázavou, stříbro zůstalo v  Benátkách a bronz si  odvezlo družstvo ze Sokola Mladá Boleslav. Nejobsazenější kategorii celého závodu – Starší žákyně III (2008 – 2007) dominovalo družstvo z Týnce nad Sázavou před družstvem z Sokola Benátky a Bělé pod Bezdězem. V kategorii starších žákyň IV (2006 – 2005) na nejvyšší stupínek vystoupilo družstvo Benátek nad Jizerou a porazilo tak závodnice z Bělé pod Bezdězem. V kategorii dorostenek a žen bohužel žádný oddíl nevyslal celé družstvo.

Hlavní tíhu a hnacím motorem celé gymnastiády byla především Kamča Heřmanová, která se opírala o zkušenosti Jany Cyrany a Jitky Jermářové. Poděkování patří všem maminkám a tatínkům za pomoc s organizací a technickým zázemím k převozu nářadí.

Velký dík sponzorům a panu starostovi města Benátek nad Jizerou panu Karlovi Bendlovi, který předl ceny všem kategoriím a závodnicím, děkujeme za jeho čas a milou společnost. Celým závodem se nesla krásná sportovní atmosféra, ke které přispěli nejenom skvělí diváci, ale i celý organizátorský tým Sokola Benátky nad Jizerou, který se už teď těší na příští ročník.