Všestranný sport

Sport pro všechny je určen všem, kteří neusilují o maximální sportovní výkon, ale cvičí pro zdraví, kondici, radost z pohybu či setkávání s přáteli.

Rodiče s dětmi

Již několik let využívají děti s rodiči možnosti, které jim T.J. Sokol Benátky nad Jizerou nabízí. Přicházejí pravidelně na cvičení, které má v Benátkách nad Jizerou již svou tradici. Běžná hodina začíná rušnou částí, rozcvičkou, soutěží či pohybovou hrou, kde si malí cvičenci naladí formu, aby zazářili na nářadí, které jim cvičitelky a rodiče sestavují na tzv. opičí dráhu.

Hana Borecká

(+420) 739 476 460
h.borecka1@seznam.cz

Dana Tichá

(+420) 605 486 633
dana-aischa@seznam.cz

Předškoláci

Program hodiny pro předškoláky  je složen ze všeobecného cvičení kombinovaného s nářadím, soutěže a různé pohybové hry, cvičení na hudbu. Cvičení které volně navazuje na první krůčky dětí v tělocvičně, ale již bez doprovodu rodičů. Věková hranice cvičenců je ideální mezi 4-6 lety, přesně tam kdy jsou již schopny samostatného pohybu v kolektivu a jejich vnímání a reakce jsou dostatečně připraveny na jednoduché cvičení formou her a soutěží. Pod odborným dohledem zkušených cvičitelů získají svěřenci vztah k tělesnému cvičení a v dalších letech pokračují v jiných cvičebních hodinách dle vlastního výběru.

Karla Víznerová

(+420) 607 643 387
kajavizner@seznam.cz

Veronika Lukešová

(+420) 724 566 660
nika.lh@centrum.cz

Muži

Kondiční cvičení

Kondiční cvičení je takové cvičení, které rozvíjí a udržuje Vaše pohybové schopnosti. Kondiční trénink s využitím  různých náčiní – medicinbalů, expanderů a aquhitů a Bosu. Cvičení, která lze většinou provádět jak v tělocvičně, tak doma, nejsou určena pouze kondičně zdatným jedincům, zvládnou je všichni, protože úroveň zátěže je možné regulovat s ohledem na individuální dispozice a potřeby. Pohybovou monotónnost, která je charakteristická pro současný životní styl, je potřebné kompenzovat širším spektrem pohybových aktivit, a to jak u jedinců, jejichž problémy vznikají z nedostatku pohybu, tak u těch, kteří jsou pohybově hyperaktivní, ale jen v jedné specifické oblasti.

Jiří Lhoťan

j.lhotan@volny.cz

Pilates

Pilates je propracovaná metoda cvičení zaměřená na zpevnění tzv. power house neboli centra síly. Před více než sto lety Joseph Hubertus Pilates vytvořil cvičení, které tvaruje postavu na základě spolupráce těla a mysli, zvyšuje ohebnost, zlepšuje tělesné uvědomění a podporuje správné dýchání. Cvičení je určeno pro každého, protože poskytuje různé varianty a úrovně jednotlivých cviků. Pilates je prostě inteligentní cvičení, díky němuž se narovnáte, zpevníte a upravíte si zažité pohybové stereotypy.

Daniel Veselý

(+420) 777 706 962
danielvesely@tiscali.cz

Ženy

Rehabilitační cvičení

Pohyb je základní podmínkou a současně projevem života. Je prevencí poškození organismu a předčasného vyčerpání. V průběhu dne jsme vystaveni působení negativních vlivů, dlouhodobé stání, jednostranná fyzická námaha atd. Tímto dochází k poruše svalového napětí zádového svalstva, nejčastěji v oblasti šíje. Následné jsou bolesti hlavy, únava, nespavost. Cvičením se podaří upravit vyvážené zatížení svalstva a psychickou pohodu. Jedná se o pravidelný a dlouhodobý proces, který přináší úlevu od bolesti, zlepšuje náladu a chuť k aktivnímu životu. Cvičení má provázet příjemný pocit a radost. Pokud máte chuť si s námi toto vše vyzkoušet a přispět trochu ke zlepšení vašeho zdraví, budete mezi námi vítáni.

Marta Rysková

(+420) 724 870 749
marta.ryskova@seznam.cz

Pilates

Protahuje a tvaruje postavu, napravuje odchylky a uvádí tělo do rovnováhy, zlepšuje držení těla a zvětšuje sílu, snižuje negativní účinky stresu a únavy.

Markéta Hasoňová

(+420) 773 611 703
marketa.hasonova@gmail.com

FIT Dance

Zábavnou formou fitness rytmických hodin, které vychází z různých tanečních stylů jako je dance aerobic, zumba, ladies dance, latino style, shuffle dance a jiné, se budete postupně dostávat do skvělé formy. V různých hudebních i tanečních stylech si na lekci každý „najde to svoje“. Hodina je vhodná pro všechny věkové kategorie, také pro začátečníky.

Lubi  Mikulášová

lmikulasova@volny.cz

Muži a ženy

Zdravotní cvičení

Cvičení pro mladší střední věkovou kategorii,  pod odborným vedením vyškolených cvičitelů a rehabilitačních pracovníků je vynikajícím prostředkem pro napravení těla po náročném způsobu dnešního životního stylu. Především  je třeba dbát o své svaly, klouby a pohyblivost jako celku, abychom si udrželi ohebnost a pevnost svého těla.

Bohumila Vraná

(+420) 774 121 540
bohumilavrana@seznam.cz

Senioři

Zdravotní cvičení

Cvičení pro seniory je zaměřeno na udržování tělesné kondice a dobré psychické pohody. Každý cvičenec má možnost pod dozorem odborného cvičitele dávkovat rozsah cvičení a fyzické zátěže. Hodina jako celek působí nenásilným dojmem a je složena z jednoduchých cviků, které umožňují zapojení všech cvičenců. Cvičební prvky s rehabilitačním zaměřením přispívají k posílení svalových partií, které jsou během života méně používány a nebo naopak neplní svoji funkci v plném rozsahu

Jiří Lhoťan

j.lhotan@volny.cz

Přidej se k nám!

Máme ti co nabídnout. U nás si můžeš vybrat z široké nabídky oddílů a cvičebních hodin pro všechny věkové kategorie.

Ladislava Vágnera 87/17,
294 71, Benátky nad Jizerou