V sobotu 13. června 2015 uspořádala župa Fügnerova výlet na horu Říp a do Roudnice nad Labem. Akce se zúčastnilo kolem čtyřiceti výletníků z jednot Mladá Boleslav, Benátky nad Jizerou a Kněžmost.

Vyjeli jsme dvěma autobusy z Mladé Boleslavi a z Benátek a kolem půl desáté jsme se potkali pod naší posvátnou horou. Cesta nahoru nám nezabrala víc než půl hodiny. Na vrcholu si všichni zúčastnění dopřáli zasloužený odpočinek a občerstvení. Většina se nechala zlákat i k prohlídce rotundy sv. Jiří s odborným výkladem.

Před polednem jsme se vydali na cestu do Roudnice nad Labem. V tomto krásném městečku každý strávil vyhrazené dvě hodiny po svém – někdo navštívil krásný renesanční zámek, někdo galerii moderního umění, jiní hledali osvěžení v některé z mnoha restaurací.

Poslední zastávkou pak byl areál tělocvičné jednoty Sokol Roudnice nad Labem, kde nás přivítali v krásném prostředí kina – funkcionalistické stavby z roku 1927. Starosta jednoty bratr Vojtěch Válek řekl pár slov o historii města Roudnice nad Labem a Sokola a provedl nás jejich sportovním areálem, který sice postrádá sokolovnu, ale za to obsahuje kromě již zmíněného kina také atletický stadion. Také jsme měli možnost shlédnout krátký film o akci Sokolové pod Řípem, která se uskutečnila před dvěma lety a které se zúčastnili i cvičenci naší župy. Po příjemném popovídání s místními jsme se vydali na cestu zpět domů. Už teď se těšíme na další společnou akci, které se snad zúčastní více našich členů!

Jolana Nezbedová
Náčelnice župy