V předešlých dvou víkendech se gymnastky účastnily republikových ČOS přeborů, kde se ve všestrannosti sjeli nejlepší závodníci.

Jak to dopadlo?

Minulý týden v Plzni reprezentovali Nikol Zavacká a Jindra Fiala. Nikča předvedla sestavy v gymnastice a po pár chybičkách na hrazdě a prostých obsadila v gymnastice 13. místo z 39 závodnic, což je v tak velké konkurenci Skvělé. Po slabší atletice a plavání nakonec skončila 32. Jindra, která cvičí teprve pár měsíců, obsadil celkově 25. místo z 29 závodníků.

V Praze je blaze? Nám bylo!

V kategorii žákyně III FMK reprezentovaly Eliška Hlavatá s Luckou Kotíkovou a vedly si opravdu skvěle! Po pádech z kladiny obsadily v gymnastice 13. a 15. místo. V atletice Lucka zabojovala a s nejrychlejším časem v běhu na 60 metrů obsadila 9. místo. Eliška pak v neděli zabrala v plavání a umístila se v něm na 9. místě. V celkovém pořadí obsadila Lucka senzační 9. místo a Eliška po slabší atletice místo 17. ze 45 závodnic!!!
V kategorii žákyně IV zářily holky Terka Jakschová a Agáta Vyskočilová především v gymnastice a na-vzdory faktu, že nevycházely na všech nářadích, z 10 bodů obsadila Terka parádní 9. místo a Agi 12. V celkovém pořadí pak Terka obsadila místo 15. a Agáta 22. z 36 závodnic, což je také moc hezký výsledek.

Jak si vedly ženy?

Maruška Hájková, která v plavání obsadila senzační 6. místo v osobním rekordu, obsadila bohužel celkově 10. místo, a až po velmi nevydařeném přeskoku, kdy jí nevycházel rozběh. Terka Dvořáková se v gymnastice umístila na 5. místě, obsadila celkově místo 6. po velice vydařeném výkonu především v běhu na 800 metrů.

Kamila Heřmanová je již velice zkušená závodnice a v každém případě to potvrdila v gymnastice s nejvyšší možnou známkou 10, kde na hrazdě byla první. Nečekaně dobře si vedla v atletice s výjimkou běhu na 800 metrů, celkově skončila na krásném třetím místě.

Všem patří veliký dík naší jednoty za reprezentaci a umístění v závodech.