Stejně jako každý rok se i letos, dne 11.5. 2019 konalo mistrovství České republiky v Taekwondu, a to již tradičně v Benátkách nad Jizerou a spolu pořádajícím TKD ,,Nezkrotní“ ze  Sokola Benátky . Mistrovství se účastnilo mnoho oddílů včetně domácího a pro nějaké medaile si přijeli i závodníci ze Slovinska. Samozřejmě, že by tato akce nemohla vzniknout bez podpory sponzorů, města Benátky nad Jizerou a bez ostatních, kteří se podíleli na její organizaci. Všem proto patří veliké díky.

Přípravy haly probíhaly již od rána, aby na desátou hodinu bylo možné závody zahájit. Jako vždy se závodilo v 6 disciplínách: sestavy, týmové sestavy, přerážení, speciální techniky, sparring a modelový sparring. Dopoledne se neslo v duchu sestav skupinových i jednotlivců a speciálních technik. Po obědě se závodilo převážně v modelovém sparringu, sparringu a přerážení.

Během celého dne probíhalo vyhlašování výsledků v jednotlivých kategoriích a na závěr byli opět vyhlášeni nejlepší závodníci.

Po dlouhém a náročném dni jak pro závodníky, tak i pro rozhodčí ,  následoval pro některé ještě úklid haly a teprve poté odjezd domů. Mnozí si ze sobotního mistrovství neodnášejí pouze medaile a diplomy, ale také další zkušenosti a chuť se dále v Taekwondu zlepšovat.