V Benátkách jsme jedni z mála pořadatelů v republice, kteří od dob Terryho Foxe a poté Běhu naděje pořádají bez přerušení ročníku. Na začátcích jsme spolu s bratry skauty a městem pořádali tuto akci společně, od minulého roku  jsme spolu s městem Benátky n.J.  jediní pořadatelé, ale organizaci zvládáme s přehledem. Díky zkušenostem a nadšení se nám letos přišlo zapsat 147 účastníků z řad sokolů, sportovců, oddílu badmintonu a veřejnosti. Běh odstartovali společně, starosta města pan PhDr. Karel Bendl a Sokola Benátky br. Jiří Lhoťan.  Úžasný průběh a skvělé počasí přálo výkonům a všichni dorazili do cíle. Běžela se trasa již tradičně kolem pod zámecké části města a měří  2,3 Km a druhý okruh je symbolický okolo náměstí pro neběžící účastníky.

Skutky naděje – jsou již jedenáctým ročníkem unikátního projektu, který se svým rozsahem, aktivním přístupem pořadatelů a hlavně samotných účastníků, řadí k nejmasovějším humanitárním a charitativním akcím v celé republice.

Projekt svými aktivitami oslovuje širokou veřejnost a všechny společenské vrstvy. Právě propojení různých společenských vrstev a jednotlivých odvětví sportovních i nesportovních aktivit je jednou z hlavních předností tohoto projektu.