Sokol Benátky nad Jizerou konečně po dvou letech zákazů a roušek mohl pro příznivce této tradiční cesty připravit setkání v reálu. Na cestě zůstala změna a ta bude již na stálo, start byl od sokolovny.

Trasa byla tradiční a vedla zámeckým parkem k vodácké klubovně, kde jsme poblíž pomocí tří raftů naložili účastníky a přepravili suchou nohou přes Jizeru. Právě na tyto stanoviště od startu dorazila Česká televize ze sportovního zpravodajství, aby natočila malý dokument o naší cestě v pozadí se zámeckou dominantou.

Den po dešti byl trochu studený a foukal vítr, to ovšem nikomu nebránilo a cestu zdolali všichni až do finále, kde na ně čekala Sněhurka a různá překvapení. Nechybělo občerstvení, opékání vuřtů a zpívání při kytaře. Skákací hrad byl samozřejmě plně využitý a děti s rodiči odcházeli s úsměvem na tvářích.

Letošního turistického pochodu se účastnilo 230 dětí, 286 rodičů a doprovodů cestu připravilo 38 pořadatelů. Všem Vám děkujeme za krásnou atmosféru a skvělou náladu šťastných dětí na závěru cesty.

Za Sokol Benátky děkuje starosta Jiří Lhoťan st.